+90 212 272 51 51
info@itibaratolyesi.com

Pr Ajansı nedir?

İtibar Atölyesi PR Ajansı, Medya, PR, İletişim, Algı ve İtibar Yönetimi

Pr Ajansı nedir?

Pr Ajansı, işletmelerin, kurumların veya örgütlerin bağlantı kurduğu kitleler tarafından tanınmasını, ilgi görmesini, beğeni elde etmesini ve satın alma davranışlarını değiştirmesine yönelik sürekli bir yönetim çalışması yapan kurumlardır.

Pr Ajansı ne yapar?

Çalışmalarında temel aldığı kavramlar ikna, retorik, algı kavramlarıdır. Re-aktif ve pro-aktif olarak sürdürülebilen, kamu yararı esas alınarak devam ettirilen düzenli faaliyetlerdir. İngilizcedeki karşılığının “Public Relations” olması sebebiyle Türkçeye PR olarak yerleşmiştir. Ancak Türkçe karşılığı halkla ilişkilerdir.

Sizin de bu hizmete ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışmalarında temel aldığı kavramlar ikna, retorik, algı kavramlarıdır. Re-aktif ve pro-aktif olarak sürdürülebilen, kamu yararı esas alınarak devam ettirilen düzenli faaliyetlerdir. İngilizcedeki karşılığının "Public Relations" olması sebebiyle Türkçeye PR olarak yerleşmiştir. Ancak Türkçe karşılığı halkla ilişkilerdir.

Pr Ajansı nasıl çalışır?

Pr Ajansı, markaların öykülerini medya ve iletişim araçlarını kullanarak anlatırlar. Aslında, markalara özel hazırlanan stratejik iletişim planlarıyla markaların kamuoyu ve basın nezdinde olumlu bir algı oluşturmasını sağlarlar.

Halkla ilişkiler nedir?

Halkla İlişkilerin temel amacı, bir marka ile hedef kitle arasında karşılıklı algıyı oluşturmak ve geliştirmektir.
Tespit edilmiş hedef kitleleri etkilemek için hazırlanmış planlı, inandırıcı, bir iletişim çabasıdır. Halkla İlişkiler karşılıklı tatmin edici iki yönlü iletişime dayalı olan toplumsal olarak yararlı eylemler aracılığıyla kamuoyunu etkilemek için planlı bir çabadır.

PR ve reklamın arasındaki fark nedir?

PR ve reklam arasındaki benzerlik aralarındaki farkı sorgulamanıza neden olmuş olabilir. Aralarındaki fark, reklamların markanın kendi sesini halka ulaştırmasıdır. PR ise markanın sesini doğrudan halka duyurmak yerine halkın markayı duyurmasını sağlamaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.