Dr. MELİK KARABIYIKOĞLU

“Satış Kanalları Nasıl Dizayn Edilmeli?”, “Tüketici Ya Da Müşterilerin Beklentileri Nasıl Anlaşılır,?” “Pazarlama Nedir? Bu Konuda İş Dünyasının En Çok Görüşüne Başvurduğu Yetkin İsimlerden Biri…


Şirketlerin, bireylerin, markaların devamlılığı ve büyümesi için danışmanlık, eğitim ve araştırma hizmetlerini butik, premium ve profesyonel yaklaşımla sunmak prensibi ile yola çıkan Dr. Melik Karabıyıkoğlu 1997 yılında Ankara Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği’nden mezun olmuştur. 2007 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA programını biteren Melik Karabıyıkoğlu, 2015 yılında Okan Üniveristesi’nde İngilizce İşletme Yönetimi Doktora Programı’nı tamamladı. Perakendede müşteri davranışları ve satın almanın nasıl tetiklendirilebileceği konuları üzerine tez çalışmasını yaptı. 2009-2012 yılları arasında Harvard Business School tarafından verilen Harvard Manage Mentor programını da başarı ile bitirmiştir. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümünde tamamlayan Dr. Melik Karabıyıkoğlu, öğrenmenin yaşı olmadığı düşüncesiyle Anadolu Üniversitesi Aşçılık Bölümü’ne devam etmektedir.

Üniversite yıllarında Rainbow Türkiye şirketinde kapıdan satış konusunda deneyim kazanan Dr.Melik Karabıyıkoğlu, sonrasında RJ Reynolds şirketinde HORECA kanallarından sorumlu pazarlama ve araştırma uzmanı olarak ve Frito Lay firmasında Rut Şefi olarak distribütör ve kanal yönetiminden sorumlu olarak çalıştı.  Turkcell İletişim Hizmetleri’nde önce satış yöneticisi, ardından da distribütör yönetimi takım lideri olarak çalışma hayatına devam etmişti. Bir dönem Arnavutluk’ta GSM operatörü olarak faaliyet gösteren Eagle Mobile’nın Satış Bölüm Direktörü olarak çalışan Dr. Melik Karabıyıkoğlu 2009 – 2012 yılları arasında Samsung Electronics Türkiye Ekibi’nde telekom ürünleri satışında kanal müdürü olarak çalıştı. Perakende gurusu olarak kabul edilen Paco Underhill’in know-how ve deneyimini Türkiye’ye getirerek Envirosell Türkiye ofisini kurup, Türkiye pazarında büyüyen firmalara pazarlama, satış ve iş geliştirme alanlarında hizmet vermektedir.

Profesyonel ve akademik hayatta elde ettiği deneyimleri üniversitede eğitmen olarak öğrencilerle paylaşan Dr. Melik Karabıyıkoğlu, Maltepe Üniversitesi’nde Pazarlama Yönetimi ve Uluslararası Pazarlama dersleri vermektedir. Pazarlama, satış, felsefe, insan davranışları, sosyal psikoloji ve tarih konularında araştırma yapmayı seven Dr. Melik Karabıyıkoğlu, halen İtibar Atölyesi’nde de “Danışmanlar Kurulu” üyesidir.

USTALARIMIZA GERİ DÖN